Výsledky 28. ročníku
Běhu Europlantu, 1.4.2010
Místo: Praha, Šárka, start za budovou bývalého Koospolu (dnes Citibank)
Teplota: 8 °C
Délka: 4500 m
Muži
Pořadí SABZO Čas Jméno Příjmení Rok narození Oddíl do 39 40-49 50-59 60-69 nad 70
1.   1 16:01 Miloš Smrčka 1954 BK říčany     1.    
2.   50 16:07 Tomáš Görner 1981 TJ Klatovy 1.        
3.   35 16:34 Michal Procházka 1982 USK Praha 2.        
4.   2 16:40 Jan Škrabálek 1970 Krčský les   1.      
5.   87 17:14 Maxim Semenčukov 1985 ČZU Praha 3.        
6.   73 17:39 Jiří Pavlásek 1975 ČZU Praha 4.        
7. 1. 52 17:56 David Jindra 1960 SABZO     2.    
8. 2. 48 18:16 Štěpán Jindra 1961 SABZO   2.      
9. 3. 37 18:26 Pavel Novák 1953 SABZO     3.    
10.   54 18:31 Jan Čadil 1964 Praha 6   3.      
11.   86 18:36 Petr Krčmář 1958 TJ Sušice     4.    
12.   80 18:40 Miloš Findura 1983 HK Tatran SNV 5.        
13. 4. 10 18:46 Tomáš Procházka 1979 SABZO/EUROPLANT 6.        
14.   77 18:47 Patrik Čikara 1968 Praha 4   4.      
15.   57 19:08 Ladislav Stančo 1977 Čelákovice 7.        
16.   56 19:24 Jakub Zahradník 1965 ČZU Praha   5.      
17. 5. 16 19:29 Jaromír Doležal 1957 SABZO     5.    
18.   24 19:34 Jaroslav Kubr 1990 AC Laura 8.        
19.   22 19:35 Petr Štěpánek 1965 Spartak Praha 4   6.      
20.   81 19:37 Antonín Janovec 1983 ČZU Praha 9.        
21.   11 19:42 František Roubík 1956 Čerčany     6.    
22.   25 19:48 Václav Kubr 1962 AC Laura   7.      
23. 6. 7 19:58 Luděk Pilný 1957 SABZO     7.    
24.   20 19:59 Jaroslav Čech 1941 Liga 100 Praha       1.  
25. 7. 38 20:00 Jaromír Čižinský 1955 SABZO     8.    
26. 8. 45 20:07 Pavel Rádl 1956 SABZO     9.    
27.   70 20:12 Jan Veselý 1965 ČZU Praha   8.      
28. 9. 32 20:13 Pavel Matějovský 1965 SABZO   9.      
29.   82 20:28 Jan Omasta 1964 Bonbon   10.      
30. 10. 6 20:36 Josef Urban 1956 SABZO     10.    
31.   17 20:48 Miloš Němec 1959 Bonbon     11.    
32.   51 20:50 Petr Werner 1951 Liga 100 Praha     12.    
33. 11. 42 21:03 Petr Rada 1964 SABZO   12.      
34.   68 21:03 Petr Hájek 1967 AC Obora Hvězda   11.      
35.   72 21:11 Martin Šandera 1976 Bonbon 10.        
36.   62 21:12 Tomáš Benda 1976 Malešice 11.        
37.   3 21:22 Zdeněk Hruša 1946 Jirčany       2.  
38.   21 21:27 František Cipro 1951 BC Benešov     13.    
39. 12. 61 21:34 Jiří Šnajberk 1957 SABZO     14.    
40. 13. 43 21:39 Karel Cedrych 1955 SABZO     15.    
41.   46 21:54 František Holoubek 1948 TJ Ruzyně       3.  
42.   44 21:59 Jan Šiml 1962 NOVIS   13.      
43.   19 22:16 Stanislav Rataj 1942 Sokol Sedlec Prčice       4.  
44. 14. 53 22:23 Vladimír Rožánek 1958 SABZO     16.    
45. 15. 34 22:25 Petr Adámek 1954 SABZO     17.    
46. 16. 14 22:37 Gustav Libra 1971 SABZO 12.        
47. 17. 69 22:38 Josef Ledvinka 1972 SABZO 13.        
48.   8 22:45 Josef Hlusička 1938 Liga 100 Praha         1.
49. 18. 83 23:05 Radomír Dolejš 1958 SABZO     18.    
50. 19. 64 23:15 Zdeněk Burian 1957 SABZO     19.    
51. 20. 39 23:21 Jaroslav Janeček 1940 SABZO         2.
52. 21. 75 24:40 Tomáš Miřejovský 1961 SABZO   14.      
53. 22. 47 25:11 Petr Březina 1948 SABZO       5.  
54.   76 25:31 Luboš Chlumský 1956 Vokovice     20.    
55.   27 25:49 Josef Jungman 1950 Praha 3       6.  
56. 23. 58 26:15 Stanislav Hampl 1956 SABZO     21.    
57.   28 26:24 František Doleček 1943 Slavoj St. Boleslav       7.  
58.   31 26:30 Václav Krejsa 1952 Rentia     22.    
59. 24. 84 26:41 Miroslav Skokan 1939 SABZO         3.
60.   66 26:46 Petr Novák 1963 SNB   15.      
61.   60 26:48 Antonín Sochorer 1940 AVC Praha         4.
62.   13 27:18 Jaroslav Gaman 1935 Avanti Havířov         5.
63.   88 28:08 Vlastimil Nekvapil 1950 Praha       8.  
64.   85 28:44 Jaromír Šťastný 1930 Liga 100 Praha         6.
65. 25. 4 29:34 Otakar Pachmann 1944 SABZO       9.  
66.   67 29:58 Frederic Laviron 1964 EUROPLANT FRANCE   16.      
67.   90 32:57 Miloslav Fiedler 1943 MV ČR Praha       10.  
68.   78 33:30 Jan Brabec 1982 DDOJP Praha 14.        
69. 26. 33 39:00 Ivo Domanský 1938 SABZO         7.
70. 27. 26 41:15 Ivan Pacner 1926 SABZO         8.
71. 28. 41 46:53 Miloslav Zelinka 1924 SABZO         9.
Ženy
Pořadí SABZO Čas Jméno Příjmení Rok narození Oddíl do 34 35-39 40-44 nad 45
1.   89 19:11 Iva Milesová 1977 Praha 1.      
2.   40 19:53 Karla Mališová 1960 USK Praha       1.
3.   74 19:59 Alena Štibalová 1986 ČZU Praha 2.      
4. 1. 23 21:12 Lenka Borovičková 1973 SABZO   1.    
5.   12 21:28 Veronika Hanzlová 1987 Kerteam 3.      
6.   30 22:13 Irena Procházková 1957 TJ Háje       2.
7. 2. 29 24:06 Jana Chlupatá 1950 SABZO       3.
8.   65 24:59 Marie Pštrossová 1959 SNB/AVC       4.
9.   9 25:54 Milena Hovorková 1944 TJ Petřiny       5.
10. 3. 55 26:08 Jana Šindelářová 1961 SABZO       6.
11.   71 26:46 Barbora Holanová 1982 DDOJP Praha 4.      
12. 4. 36 26:47 Zdenka Norková 1952 SABZO       7.
13.   15 26:53 Jarmila Zeidlerová 1951 SNB/Kopec       8.
14. 5. 63 28:01 Jiřina Preislerová 1948 SABZO       9.
15. 6. 59 28:53 Alice Člupková 1964 SABZO       10.
16.   5 29:37 Anna Rývová 1970 Praha     1.  
17.   18 29:41 Alena Němcová 1964 Bonbon       11.
18.   49 30:25 Jana Požgayová 1955 Bonbon       12.
19.   79 33:29 Jana Brabcová 1983 DDOJP Praha 5.      
Ředitel závodu: Jiří Procházka
Letošního ročníku běhu Europlantu se zúčastnil zástupce naší sesterské společnosti, Europlantu Francie, který se, ač rugbista
a příležitostný tenista, s náročnou tratí zakončenou táhlým stoupáním popral se ctí a atmosféru běhu si velmi pochvaloval.
Mužskou kategorii vyhrál Miloš Smrčka, který nenašel přemožitele ani mezi soupeři o několik desítek let mladšími. Po dvou
letech vítěz jen těsně nepokořil hranici 16 minut, patrně kvůli poměrně nízké teplotě vzduchu, která již touto dobou bývá
obvykle příjemnému běhu výrazně příznivější.
Mezi ženami ohájila vítězství několikanásobná reprezentantka v běhu do vrchu a všestranná atletka Iva Milesová před stále
vynikající Karlou Mališovou, obě doběhly v o trochu slabších časech než v loňském roce.
Tomáš Procházka