Place No. Příjmení     Jméno Rocn Club 5km Rank 6.-10.km Rank Finish Kateg Kat#
1 488 Losman Petr 1979 Kerteam - Olymp Praha 17:02 1 16:15 1 33:17 MA39 1
2 222 Procházka Jan 1984 Kerteam 17:02 3 16:24 2 33:26 MA39 2
3 476 Mrázek Jan 1981 Kerteam 17:03 4 16:28 3 33:31 MA39 3
4 265 Krunka Kamil 1986 SK Nové Město nad Met 17:02 2 16:44 4 33:45 MA39 4
5 470 Šedivý Jan 1984 TJ Sokol Kbely 17:42 6 17:10 5 34:51 MA39 5
6 217 Linhartr Radek 1976 KERDA TEAM LIBEREC 17:41 5 17:16 6 34:57 MA39 6
7 493 Řemínek Matěj 1986 AC Choceň 17:49 7 17:29 7 35:17 MA39 7
8 445 Wallenfels Jiří 1972 Sokol Vinohrady 17:50 8 17:39 8 35:28 MA39 8
9 241 Vodička Josef 1981 TJ Zentiva 17:52 9 17:50 10 35:42 MA39 9
10 518 Beshir Erwin 1967 SK Zdice 17:56 10 17:49 9 35:45 MB49 1
11 291 Havelka Petr 1972 VS Tabor 18:33 11 18:11 11 36:44 MA39 10
12 154 Dražan Jaroslav 1981 Oxygen Příbram 18:34 12 18:18 14 36:51 MA39 11
13 136 Petronyuk Viktor 1960 CZU Praha 18:38 13 18:28 17 37:05 MC59 1
14 323 Hochmut Milan 1987 Starý Rožmitál 18:51 14 18:26 15 37:16 MA39 12
15 321 Fořt Martin 1968 Sokol Kolín 19:06 18 18:12 12 37:17 MB49 2
16 359 Háša Michal 1981 Nutriproduct 18:52 15 18:27 16 37:18 MA39 13
17 11 Wolf Tomáš 1979 Sokol Hoření Paseky 18:58 17 18:31 19 37:29 MA39 14
18 259 Pokorný Ladislav 1976 BK Říčany 19:22 29 18:16 13 37:37 MA39 15
19 335 Korous Martin 1974 TJ Tatran Sedlcany 18:52 16 18:50 22 37:41 MA39 16
20 255 Heřmánek Martin 1986 Liga Atletů Pelhřimov 19:07 20 18:40 21 37:46 MA39 17
21 367 Dědeček Jaromír 1987 AC Syner Turnov 19:21 28 18:31 18 37:52 MA39 18
22 207 Malý Jiří 1980 SKP Nymburk 19:07 19 18:53 24 37:59 MA39 19
23 266 Sojka Miroslav 1975 LOKO Trutnov 19:17 26 18:53 23 38:09 MA39 20
24 26 Jánošík Rudolf 1971 Spartak Vlašim 19:08 21 19:04 25 38:11 MA39 21
25 153 Sokol Jan 1983 AK Sokolov 19:09 23 19:06 26 38:15 MA39 22
26 194 Sekyrová Ivana 1971 AK Sokolov 19:09 24 19:06 27 38:15 ZB45 1
27 276 Davies Gareth 1967 Liga 100 Praha 19:45 32 18:39 20 38:23 MB49 3
28 392 Gregorová Kamila 1981 SK Chotěboř 19:09 22 19:17 29 38:25 ZA35 1
29 564 Fikes Metodej 1967 MK Kladno 19:13 25 19:25 31 38:37 MB49 4
30 201 Šmíd Jiří 1984 TJ Neratovice 19:20 27 19:38 39 38:57 MA39 23
31 72 Procházka Josef 1971 Marathon Děčín 19:51 36 19:23 30 39:13 MA39 24
32 515 Dvořák Martin 1976 Praha 19:43 31 19:31 35 39:13 MA39 25
33 385 Bušek Marek 1973 BTT Libochovice 19:25 30 19:57 50 39:21 MA39 26
34 146 Singr Martin 1987 SKP Nymburk 19:51 37 19:31 34 39:21 MA39 27
35 484 Mundok Marian 1991 OB Loko Beroun 19:50 34 19:36 37 39:25 MJ 1
36 228 Kovář Michal 1971 Hospůdka Karolína Pra 20:08 43 19:28 32 39:35 MA39 28
37 53 Hostička Jan 1979 Dejvice 20:07 42 19:33 36 39:39 MA39 29
38 58 Bláha Tomáš 1981 AC Praha 1890 20:28 56 19:14 28 39:41 MA39 30
39 516 Brdž Marcel 1974 Liga Atletů Pelhřimov 19:50 33 19:52 45 39:42 MA39 31
40 123 Herda Jan 1983 mytreneek.cz 20:20 50 19:29 33 39:49 MA39 32
41 536 Crossan William 1970 PSK OLYMP Praha 20:17 47 19:38 40 39:55 MB49 5
42 312 Rezek Petr 1974 SP Kolo 19:59 39 20:03 55 40:01 MA39 33
43 204 Hodboď Miroslav 1974 SKP Nymburk 20:06 40 19:57 49 40:02 MA39 34
44 446 Schovánek Josef 1992 Spartak Praha 4 19:51 38 20:12 59 40:03 MJ 2
45 213 Šáfr Vladimír 1981 KERDA TEAM LIBEREC 20:06 41 19:58 51 40:04 MA39 35
46 299 Bureš Jan 1982 CK Slavoj Terezín 20:26 55 19:41 42 40:07 MA39 36
47 93 Jirásek Marek 1973 TNS AISA 19:50 35 20:18 65 40:08 MA39 37
48 427 Sládeček Jakub 1974 Kerteam 20:12 45 19:56 47 40:08 MA39 38
49 131 Flídr Jan 1957 MK Kladno 20:13 46 19:56 48 40:08 MC59 2
50 466 Šebánek Radek 1980 SUP Dobříš 20:21 51 19:53 46 40:13 MA39 39
51 269 Vábr Jiří 1971 BK KOBYLA 20:36 60 19:44 44 40:19 MA39 40
52 16 Říha Milan 1974 HC Jesenice 20:12 44 20:09 56 40:21 MA39 41
53 549 Flaks Jan 1962 AC Nýřany 20:45 71 19:38 41 40:23 MB49 6
54 457 Polan Miroslav 1968 Spartak Praha 4 20:35 59 20:00 54 40:34 MB49 7
55 70 Kvarta Slavomír 1979 Postřižín 20:37 63 19:58 52 40:34 MA39 42
56 429 pelant vojta 1983 EPO-TEAM.cz 20:56 76 19:43 43 40:39 MA39 43
57 348 Pavlů Roman 1979 SK ZŠ JESENIOVA 20:40 65 20:00 53 40:39 MA39 44
58 272 Korenčík Michal 1986 Sokol Kbely 20:25 54 20:15 62 40:40 MA39 45
59 13 Šatra Michal 1985 Most 20:18 48 20:35 73 40:52 MA39 46
60 182 Horáček Petr 1962 IRONMAN SUDOMĚŘ 20:20 49 20:37 76 40:56 MB49 8
61 558 Nimmer Kelly 1973 USA 20:43 69 20:16 63 40:58 MA39 47
62 454 Římal Milan 1975 Sokol Kolín 20:31 57 20:30 70 41:01 MA39 48
63 327 Vondrák Zbyněk 1975 Vinařství Vondrák Měl 21:25 94 19:36 38 41:01 MA39 49
64 233 Ungr Marcel 1976 SKP NYMBURK 20:50 75 20:12 58 41:01 MA39 50
65 14 Uchytil Jan 1968 Srbsko u Karlštejna 20:50 74 20:14 60 41:03 MB49 9
66 186 Kůrka Libor 1971 Dobroměřice 20:41 66 20:27 67 41:07 MA39 51
67 65 Frabša Michal 1965 TJ Kovo Praha 20:23 53 20:47 82 41:09 MB49 10
68 451 Handlíř Jan 1978 ASK Děčín 20:46 72 20:24 66 41:09 MA39 52
69 221 Kalný Petr 1981 Atletika Chrudim 20:42 68 20:28 68 41:10 MA39 53
70 25 Ondrůšek Libor 1960 Morové šlehy Praha 8 20:36 61 20:36 74 41:12 MC59 3
71 225 Pasev Petr 1965 Kovářská 20:38 64 20:39 77 41:16 MB49 11
72 557 Koplík Martin 1984 Vesani.cz 21:05 83 20:14 61 41:19 MA39 54
73 137 Petronyukova Mirka 1987 Olymp Praha 20:45 70 20:37 75 41:21 ZA35 2
74 147 Loučan Jan 1972 Dobříš 20:56 77 20:29 69 41:25 MA39 55
75 205 Dvořák Václav 1981 Kolín 20:36 62 20:50 83 41:26 MA39 56
76 264 Weinfurt Petr 1984 Bělčice 20:48 73 20:39 78 41:27 MA39 57
77 81 MIchelucci Fabio 1976   20:57 78 20:33 72 41:29 MA39 58
78 507 Krupka Lukáš 1983 AC Jičín 21:24 91 20:09 57 41:32 MA39 59
79 524 Kubešová Petra 1991 Praha 20:41 67 20:52 84 41:32 ZJ 1
80 449 Poborská Helena 1978 Kerteam - Praha 20:58 81 20:45 80 41:43 ZA35 3
81 378 Vicari Jaromír 1977 Jílové u Prahy 20:57 79 20:54 85 41:50 MA39 60
82 526 Zahálka Matěj 1993 BTT Libochovice 20:22 52 21:34 105 41:56 MJ 3
83 280 Mikyska Luboš 1974 STS Chvojkovice Brod 20:57 80 21:02 89 41:59 MA39 61
84 562 Hrdina Jakub 1990 AC Česká Lípa 21:44 105 20:17 64 42:00 MA39 62
85 463 Hraše Zbyněk 1974 ET NETERA 21:01 82 21:02 88 42:03 MA39 63
86 298 Krebs Václav 1965 ASK Elna Počerady 21:11 85 20:55 86 42:06 MB49 12
87 260 Bubeníček Roman 1979 Torpédo Radlice 21:26 95 20:42 79 42:07 MA39 64
88 337 Śibravová Lenka 1982 AC Hvězda Pardubice 21:27 96 20:46 81 42:12 ZA35 4
89 491 Korenčík Martin 1984 Sokol Kbely 21:43 103 20:33 71 42:15 MA39 65
90 47 Vondráček Gustav 1972 sokol čisovice 21:07 84 21:14 97 42:20 MA39 66
91 277 Míček František 1971 STS Chvojkovice Brod 21:19 90 21:03 90 42:21 MA39 67
92 439 Michalec Roman 1965 SP Čelákovice 21:13 86 21:10 94 42:23 MB49 13
93 42 Sajner David 1980 IronDave Knight Frank 20:34 58 21:51 117 42:24 MA39 68
94 357 Novák Pavel 1953 TJ Liga 100 Praha 21:16 87 21:12 96 42:27 MC59 4
95 356 Jindra Štěpán 1961 SABZO Praha 21:18 89 21:10 93 42:27 MB49 14
96 169 Šíp Ladislav 1964 SCMT Liberec 21:27 97 21:05 91 42:32 MB49 15
97 398 Dvořák Ladislav 1962 Ostrava 21:29 98 21:19 99 42:47 MB49 16
98 563 Kašparec Petr 1962 AC Česká Lípa 21:43 104 21:09 92 42:52 MB49 17
99 400 Treybal Vladimír 1976 FanClub Hejvy 21:42 102 21:16 98 42:58 MA39 69
100 365 Nejedlý Petr 1974 Praha 5 21:36 101 21:27 102 43:03 MA39 70
101 340 Zícha Ondřej 1982 Sokol Královské Vinoh 21:44 107 21:33 104 43:17 MA39 71
102 390 Otáhal Jakub 1977 VTŽ Chomutov 21:30 99 21:56 124 43:25 MA39 72
103 20 Tůma Jiří 1963 Spartak Vlašim 21:16 88 22:13 135 43:29 MB49 18
104 509 Vítů Michal 1978 LAP Pelhřimov 22:34 134 20:57 87 43:31 MA39 73
105 302 Salomé Patrice 1964 Praha 10 Vrsovice 21:47 108 21:47 113 43:34 MB49 19
106 387 Mastný Martin 1975 Řevnice 21:48 109 21:48 115 43:36 MA39 74
107 304 Srb Tomáš 1967 Praha 9 22:02 112 21:34 106 43:36 MB49 20
108 111 Šťastný Dalibor 1976 Mladá Boleslav 21:24 92 22:13 130 43:36 MA39 75
109 411 Tonder Martin 1973 Děčín 21:25 93 22:13 133 43:38 MA39 76
110 532 Harald Scheu 1969 Praha 3 22:09 117 21:31 103 43:39 MB49 21
111 158 Slezák Petr 1974 PIM RC 3 Praha 21:58 111 21:46 112 43:44 MA39 77
112 494 Neumann Martin 1990 Praha 22:10 118 21:39 108 43:48 MA39 78
113 346 Loskotová Gabriela 1975 TIMEX Team 22:06 115 21:51 116 43:56 ZA35 5
114 525 Čikara Patrick 1968 Praha 22:06 113 21:53 119 43:58 MB49 22
115 331 Narovec Radek 1973 www.behej.com 22:23 122 21:40 109 44:03 MA39 79
116 474 Živný Michal 1963 Stromovka 22:19 119 21:48 114 44:07 MB49 23
117 106 Svoboda Václav 1949 SŽDC Praha 22:07 116 22:03 127 44:10 MD69 1
118 424 Onderka Alois 1969 Praha 8, Kobylisy 21:32 100 22:44 162 44:15 MB49 24
119 48 Puršl Jiří 1963 Org-IT České spořitel 22:41 139 21:38 107 44:19 MB49 25
120 520 Konopiský Lukáš 1987 Palestra 21:57 110 22:26 143 44:22 MA39 80
121 75 Kysel Jirka 1984 České Budějovice 22:23 123 22:00 126 44:23 MA39 81
122 104 Lhota Petr 1977 Sokol Kolín 23:16 162 21:11 95 44:27 MA39 82
123 252 Kubát David 1979 Loko Nymburk 22:29 128 21:59 125 44:28 MA39 83
124 513 Bičík Tomáš 1968 Delta team tri 21:44 106 22:45 164 44:28 MB49 26
125 495 Prahl Radim 1974 Praha 3 - Flóra 23:05 156 21:25 101 44:30 MA39 84
126 12 Knap Jan 1978   22:39 138 21:53 118 44:31 MA39 85
127 559 Přibyl Miloš 1967 Spartak Ústí 22:37 135 21:55 121 44:32 MB49 27
128 517 Tomeš Rostislav 1960 Traged team 22:41 140 21:56 123 44:37 MC59 5
129 141 Kolář Jan 1969 Triexpert 22:32 132 22:08 128 44:40 MB49 28
130 98 Mališová Karla 1960 Praha 22:30 129 22:13 131 44:42 ZC55 1
131 535 Pohlodek Jan 1980 Hodkovice 23:02 153 21:41 110 44:43 MA39 86
132 244 Findura Miloš 1983 MK Tatran Spišská Nov 22:31 130 22:13 132 44:43 MA39 87
133 550 Pour Svatopluk 1952 Slavoj Obecnice 22:06 114 22:44 161 44:49 MC59 6
134 456 Blail Lukáš 1978 ET NETERA 22:22 120 22:29 145 44:50 MA39 88
135 234 Koldinský Jan 1985 TOM-KČT Kralupy nad V 22:23 121 22:29 146 44:51 MA39 89
136 230 Patera Miroslav 1963 BK Louny 22:28 126 22:25 141 44:52 MB49 29
137 82 Král Rostislav 1983 Litoměřice 22:31 131 22:22 140 44:53 MA39 90
138 347 Chaloupka Jirka 1958 OrBiTt 22:29 127 22:28 144 44:56 MC59 7
139 17 Rákosník Luboš 1974 SK 4 DVORY ČESKÉ BU 22:24 124 22:39 155 45:02 MA39 91
140 97 Pohůnek Petr 1974 ÚSTÍ NAD LABEM 23:40 184 21:23 100 45:03 MA39 92
141 318 Podzimek Vladimír 1963 Hvožďany 22:41 142 22:25 142 45:06 MB49 30
142 382 Mraček Jan 1966 Technika Praha 22:33 133 22:37 154 45:10 MB49 31
143 537 Krausová Jaroslava 1975 Glassman Teplice 22:41 141 22:30 147 45:10 ZA35 6
144 534 Lebeda Jakub 1972 Ironstar 23:15 161 21:56 122 45:10 MA39 93
145 268 Kostlivý Miroslav 1955 TRAGED TEAM Praha 22:50 149 22:22 139 45:11 MC59 8
146 421 Andres Marek 1974 Kosoř 23:00 152 22:13 134 45:13 MA39 94
147 35 Josef Brázda 1980 Brandýs Crew 22:42 143 22:37 153 45:18 MA39 95
148 63 Kotlář Petr 1982 Hradec Králové 22:24 125 22:58 169 45:22 MA39 96
149 292 Doležal Tomáš 1971 Albit Technologies 22:48 147 22:40 158 45:27 MA39 97
150 437 Borský Michal 1982 Boot Camp 23:36 180 21:54 120 45:29 MA39 98
151 475 Rechnovský Jan 1970 KP Praha 23:20 169 22:09 129 45:29 MB49 32
152 10 Kopecký Pavel 1967 Kopejda Team Praha 22:56 150 22:34 151 45:30 MB49 33
153 64 Václavík Jiří 1986 Dobříš 23:50 191 21:41 111 45:31 MA39 99
154 355 Vašek Libor 1978 BOOTCAMP 23:17 164 22:16 136 45:32 MA39 100
155 195 Jančář Stanislav 1967 Český Krumlov 23:20 166 22:21 137 45:40 MB49 34
156 28 Lukeš Martin 1968 PIM BK Jablonec nad N 23:07 158 22:34 150 45:41 MB49 35
157 419 Krybus David 1982 KFC ŠH Zlín 22:50 148 22:52 165 45:41 MA39 101
158 275 Čech Jaroslav 1941 Liga 100 Praha 22:47 146 22:58 168 45:44 MD69 2
159 177 Švanda Petr 1967 Slaný 23:03 154 22:42 159 45:45 MB49 36
160 175 Hladík Jan 1984 Hudysport 22:38 136 23:12 183 45:49 MA39 102
161 78 Hanousek Jan 1963 Bezecka skola Miloše 22:47 145 23:09 176 45:55 MB49 37
162 90 Čech Přemysl 1977 Katcha&Prokopin Malá 22:38 137 23:20 194 45:58 MA39 103
163 417 Tichý Ladislav 1979 Dolní Počernice 23:29 173 22:30 148 45:58 MA39 104
164 200 David Pavel 1972 Lokomotiva Nymburk 22:42 144 23:17 189 45:59 MA39 105
165 467 Doležal Jaromír 1957 SABZO Praha 23:06 157 22:55 167 46:01 MC59 9
166 79 Stančík Juraj 1980 Praha 23:03 155 23:01 171 46:04 MA39 106
167 508 Stevens Jennifer 1984   23:20 168 22:45 163 46:05 ZA35 7
168 210 Frühauf Jiljí 1975 Zbraslav 23:36 179 22:32 149 46:07 MA39 107
169 511 Tůma Radek 1969 SK Pelhřimov 23:13 159 23:00 170 46:13 MB49 38
170 211 Vít Miroslav 1971 Sahara Vědomice 22:59 151 23:19 193 46:18 MA39 108
171 142 Gloser Václav 1972 Babické matky 23:17 163 23:09 178 46:25 MA39 109
172 412 Fencíková Lucia 1979 Ufon Praha 23:20 167 23:07 174 46:26 ZA35 8
173 460 Svěchotová Hana 1973 Spartak Praha 4 23:28 172 23:01 172 46:29 ZB45 2
174 273 Miler Václav 1962 Sokol Kolín - atletik 23:17 165 23:12 185 46:29 MB49 39
175 380 Rock Jan 1954 AC OBORA HVĚZDA PRAHA 23:23 171 23:11 182 46:34 MC59 10
176 8 Formánek Jakub 1975 Praha 23:29 174 23:09 180 46:38 MA39 110
177 68 Kessler Filip 1982 Běžecká škola, Praha 23:22 170 23:19 192 46:41 MA39 111
178 354 Tvrzník Tomáš 1979 HC Racing 24:06 203 22:39 156 46:45 MA39 112
179 110 Korejčík Jan 1975 Praha 8 24:08 208 22:43 160 46:50 MA39 113
180 308 Holíček Jiří 1979 PIM RC Praha III. 23:44 189 23:09 181 46:53 MA39 114
181 373 Soukup Tomas 1982   24:17 210 22:37 152 46:53 MA39 115
182 295 Szabo David 1970 SK Nové Zámky,Slovaki 23:42 185 23:17 190 46:59 MB49 40
183 34 Poupa Petr 1982 Praha 4 24:06 201 22:55 166 47:00 MA39 116
184 440 Svoboda Pavel 1969 SK Vlaška 24:25 216 22:39 157 47:03 MB49 41
185 324 Vošveridis Peteridis 1984 Hattori Ryokuchi Osak 24:45 231 22:21 138 47:06 MA39 117
186 242 Pospíšil Jan 1977 JP Group 23:59 193 23:09 177 47:07 MA39 118
187 183 Uherková Tereza 1978 ČELÁKOVICE 23:43 186 23:28 198 47:11 ZA35 9
188 552 Hnilica Tomáš 1980   23:15 160 23:57 218 47:11 MA39 119
189 281 Bednář Jiří 1980 Praha 3 24:08 206 23:08 175 47:15 MA39 120
190 188 Honců Jan 1987 Zahořany 23:37 182 23:39 206 47:16 MA39 121
191 529 Ungr Antonín 1952 Kozojedy 24:05 200 23:12 184 47:17 MC59 11
192 426 Paterová Iva 1981 SKP Nymburk 24:03 197 23:17 191 47:20 ZA35 10
193 156 Neveselý David 1976   24:17 211 23:06 173 47:23 MA39 122
194 543 Tomčo Dušan 1976 Beroun 23:39 183 23:45 208 47:24 MA39 123
195 468 Králová Michaela 1979 SK Chotěboř 23:30 175 23:55 213 47:24 MA39 124
196 533 Slovák Pavel 1967 Česká spořitelna 23:51 192 23:37 204 47:27 MB49 42
197 397 Dolana Ivan 1974 BTT Libochovice 24:06 202 23:23 195 47:28 MA39 125
198 489 Bureš Pavel 1974 SPCHS 24:18 213 23:15 187 47:33 MA39 126
199 77 Havlik Radim 1978 LBS 23:44 188 23:50 209 47:34 MA39 127
200 300 Koldovský Martin 1977 www.undo8.com 23:35 178 23:59 220 47:34 MA39 128
201 555 Chytil Matěj 1983 Triexpert 24:05 199 23:34 203 47:38 MA39 129
202 261 Srb Jan 1972 TJ Sokol Hanspaulka 24:08 207 23:32 202 47:40 MA39 130
203 36 Hůta Martin 1979 Brandýs Crew 23:44 190 24:02 223 47:46 MA39 131
204 128 Říha Jaroslav 1953 Tenis Týnec nad Labem 24:22 214 23:28 197 47:49 MC59 12
205 125 Holan Martin 1963 TJ Zentiva 23:37 181 24:14 228 47:50 MB49 43
206 541 Hetmánek Jan 1951 Slavoj Břevnonv 24:44 229 23:17 188 48:00 MC59 13
207 159 Marušiaková Miriam 1981 PIM RC 3 Praha 23:32 176 24:31 249 48:03 ZA35 11
208 24 Otava Miroslav 1962 Traged Team 24:45 232 23:25 196 48:10 MB49 44
209 274 Strielkowski Wadim 1979 Praha 24:35 226 23:38 205 48:12 MA39 132
210 21 Trbušek René 1976 Čelákovice 24:02 195 24:12 225 48:14 MA39 133
211 551 Ševčík Martin 1976   23:59 194 24:17 233 48:15 MA39 134
212 162 Přívara Mojmír 1986 Uherské Hradiště 24:02 196 24:15 231 48:17 MA39 135
213 341 Matzner Karel 1982 M-Team 24:04 198 24:14 229 48:18 MA39 136
214 250 Kubát Jiří 1950 KALT Kolín 24:07 205 24:14 230 48:21 MD69 3
215 464 Vrabec Milan 1960 Staněk sport Turnov 24:07 204 24:15 232 48:21 MC59 14
216 430 Adam Petr 1950 AC OBORA HVĚZDA PRAHA 24:54 240 23:29 200 48:22 MD69 4
217 84 Kulmon Petr 1965 Karlovy Vary 24:29 219 23:56 216 48:24 MB49 45
218 402 Melichar Josef 1972 NHO Jumar 24:28 218 23:57 219 48:25 MA39 137
219 29 Pokorová Jaroslava 1972 HAC Praha 24:14 209 24:13 227 48:27 ZB45 3
220 461 Kudrnová Anna 1986 Praha 8 24:51 236 23:41 207 48:31 ZA35 12
221 208 Papoušek Antonín 1963 Hrdlořezy 25:07 243 23:28 199 48:34 MB49 46
222 215 Chudomel Jan 1973   24:34 224 24:02 222 48:35 MA39 138
223 521 Janeček Petr 1982 Kbely 25:22 247 23:14 186 48:36 MA39 139
224 108 Dolejš Jan 1949 Sokol Unhošť 24:18 212 24:23 242 48:40 MD69 5
225 369 Steinhart Michal 1984 ČZU Praha 23:43 187 25:01 260 48:44 MA39 140
226 95 Maleček Václav 1983 Praha 24:30 221 24:17 234 48:46 MA39 141
227 325 Jiskra Petr 1972 Holubice 24:53 239 23:57 217 48:49 MA39 142
228 376 Učeň Jiří 1984 Tatran Kostelec nad Č 24:32 222 24:18 235 48:50 MA39 143
229 164 Miloš Minčič 1971 Hostavice 24:33 223 24:18 238 48:51 MA39 144
230 502 Řápek Václav 1942 AVC Praha 24:37 227 24:20 239 48:56 MD69 6
231 100 Kratochvíl Miroslav 1959 www.behej.com 25:28 254 23:31 201 48:59 MC59 15
232 285 John Vladimír 1955 PSK OLYMP Praha 25:02 242 23:59 221 49:00 MC59 16
233 393 Stočesová Foktová Pe 1975 Hejvy´s intimmate tea 25:08 245 23:55 214 49:03 ZA35 13
234 560 Desouza David 1977 Praha 24:41 228 24:25 243 49:05 MA39 145
235 305 Hesová Zora 1974 Boot Camp 24:28 217 24:38 250 49:06 ZB45 4
236 315 Ledvina Tomáš 1963 Úterní hosté SKI FC 24:51 237 24:18 237 49:09 MB49 47
237 88 Prekopová Lucie 1980   24:53 238 24:21 240 49:14 ZA35 14
238 506 Posolda Lukáš 1981 Praha 26:09 274 23:09 179 49:17 MA39 146
239 196 Macourková Andrea 1985 Loko Beroun 24:50 234 24:30 246 49:20 ZA35 15
240 50 Otáhalová Lucie 1980 Bystřice pod Hostýnem 25:07 244 24:18 236 49:24 ZA35 16
241 22 Chvátal Vladimír 1967 (Úvaly) 24:50 235 24:39 251 49:29 MB49 48
242 270 Kléma Jiří 1971 FK Olšany 25:40 257 23:54 211 49:33 MA39 147
243 306 Kostovič Petr 1962 www.behej.com 25:28 253 24:13 226 49:40 MB49 49
244 229 Bartoš Miroslav 1953 BK Louny 24:30 220 25:19 268 49:48 MC59 17
245 523 Škorpil Miloš 1954 AC Praha 1890 24:45 230 25:04 261 49:48 MC59 18
246 101 Machka Jiří 1959 Gunnebo 25:28 252 24:31 248 49:58 MC59 19
247 203 Hruška Pavel 1963 Hostivařská běhna 24:35 225 25:32 272 50:06 MB49 50
248 49 Sidorkin Oleg 1980 IDC 23:35 177 26:34 306 50:08 MA39 148
249 469 Zmek Ondřej 1986 Praha 24:24 215 25:47 279 50:10 MA39 149
250 377 Novotná Sáva 1980 Etriatlon 24:56 241 25:17 267 50:12 ZA35 17
251 455 Pišanová Míla 1983 Ultimate Power Racing 25:27 249 24:50 255 50:16 ZA35 18
252 33 Neumann Martin 1977 Praha 26:27 289 23:52 210 50:18 MA39 150
253 407 Kříž Richard 1978 Praha 26:26 288 23:54 212 50:19 MA39 151
254 448 Schovánek David 1964 KLHK 25:58 265 24:22 241 50:20 MB49 51
255 363 Dvořák Patrik 1979 Tatran Kostelec nad Č 25:42 258 24:40 252 50:21 MA39 152
256 512 Vlk Robert 1980 Praha 25:53 264 24:30 245 50:22 MA39 153
257 40 Čopf Martin 1981 Praha 26:31 297 23:55 215 50:26 MA39 154
258 232 Nový Břetislav 1947 SABZO Praha 25:35 256 24:55 256 50:30 MD69 7
259 67 Kalenský Petr 1968 Olymp Praha-kopaná 25:27 251 25:06 263 50:33 MB49 52
260 99 Vávrová Markéta 1985 TJ ČZU Praha 25:18 246 25:28 270 50:45 ZA35 19
261 366 Nový Patrik 1979 Praha 26:42 305 24:05 224 50:46 MA39 155
262 7 Veselý Milan 1948 Sokol Kolín - atletik 26:08 272 24:46 254 50:54 MD69 8
263 459 Středová Ivana 1965 Klučov 26:03 270 24:57 257 50:59 ZB45 5
264 368 Janky Filip 1984 ruzomberok 26:31 296 24:30 247 51:00 MA39 156
265 485 Procházková Zuzana 1992 OB Loko Beroun 25:27 250 25:36 275 51:02 ZJ 2
266 349 Šebek Eduard 1949 Sokol Libiš 26:08 271 24:57 258 51:04 MD69 9
267 311 Procházková Pavlína 1964 OB Lokomotiva Beroun 26:02 269 25:05 262 51:06 ZC55 2
268 262 Dvořák Pavel 1972 SK Kocour Varnsdorf 26:40 304 24:28 244 51:08 MA39 157
269 372 Vršinský Ivan 1968 Davle 26:12 277 24:58 259 51:09 MB49 53
270 428 Inovecký Atila 1978 Praha 8 25:43 259 25:30 271 51:12 MA39 158
271 235 Vejrosta Zdeněk 1961 TOM-KČT Kralupy nad V 25:26 248 25:49 280 51:15 MB49 54
272 258 Kubička Milan 1975 Praha 9 26:12 276 25:08 264 51:19 MA39 159
273 112 Hejtíková Gabriela 1981   25:48 261 25:34 273 51:21 ZA35 20
274 284 Řežábek Petr 1957 USK Praha 25:52 263 25:36 274 51:27 MC59 20
275 531 Kropáček Honza 1984 SK Vrané nad Vltavou 24:49 233 26:49 310 51:38 MA39 160
276 530 Horák Petr 1971 Praha 25:51 262 25:50 281 51:40 MA39 161
277 313 Závodný Petr 1971 Praha 26:29 291 25:13 266 51:42 MA39 162
278 254 Dvořák Petr 1975 Praha 25:30 255 26:18 295 51:47 MA39 163
279 173 Falátek Jakub 1987 Hobby Centrum 4 26:12 278 25:37 276 51:48 MA39 164
280 364 Rožánek vladimír 1958 SABZO 26:00 268 25:56 287 51:56 MC59 21
281 519 Fajta Vladimír 1957 Kbely 26:36 301 25:20 269 51:56 MC59 22
282 2 Falcman Jaroslav 1954 Ústí nad Labem 26:11 275 25:52 283 52:03 MC59 23
283 332 Fiala Aleš 1966 Kralupy nad Vltavou 25:44 260 26:20 298 52:03 MB49 55
284 56 Velecký Tomáš 1964 Pardubice 26:18 281 25:52 284 52:09 MB49 56
285 546 Jacko Vranislav 1982   26:30 292 25:51 282 52:20 MA39 165
286 480 Novák Vladimír 1954 BONBON 27:39 326 24:43 253 52:21 MC59 24
287 505 Šelíř Zlatko 1969 Praha 26:08 273 26:14 293 52:22 MB49 57
288 96 Petrásková Eva 1979 Praha 25:59 267 26:27 303 52:26 ZA35 21
289 209 Török Torsten 1968 Praha 25:59 266 26:27 304 52:26 MB49 58
290 71 Říha Miroslav 1973 Loko Nymburk 26:34 298 25:56 286 52:29 MA39 166
291 165 Nezval Petr 1973 Babické matky 26:20 285 26:14 292 52:33 MA39 167
292 74 Šantová Markéta 1979 Praha-Kbely 27:25 322 25:12 265 52:37 ZA35 22
293 371 Růžičková Vanda 1982 Davle 26:18 282 26:22 299 52:39 ZA35 23
294 403 Kosar Ivo 1968 Praha - Kolovraty 26:36 300 26:06 289 52:41 MB49 59
295 189 Němečková Martina 1965 Praha 9 26:19 284 26:26 302 52:44 ZB45 6
296 542 Kuchtak Pavol 1979 LES 26:35 299 26:13 291 52:48 MA39 168
297 401 Dukát Martin 1972 Praha 12 26:15 279 26:34 307 52:48 MA39 169
298 236 Šimek Karel 1973 TOM-KČT Kralupy nad V 26:25 287 26:31 305 52:56 MA39 170
299 416 Pelc Štěpán 1982   27:38 325 25:41 277 53:19 MA39 171
300 191 Písaříková Petra 1983 Řež 26:30 295 26:51 312 53:20 ZA35 24
301 381 Krejčí František 1953 BTT Libochovice 26:23 286 26:59 316 53:22 MC59 25
302 278 Šponar Tomáš 1968 Second Wind RRC 26:17 280 27:08 328 53:24 MB49 60
303 310 Vokáč Milan 1950 Bonbon Praha 27:10 313 26:16 294 53:25 MD69 10
304 73 Tovačovský Jan 1975 Praha- Kbely 27:27 324 26:02 288 53:29 MA39 172
305 490 Peterka Ivo 1975   27:12 314 26:18 296 53:29 MA39 173
306 133 Bernášková Markéta 1983 Brouda Team 26:30 294 27:00 319 53:29 ZA35 25
307 132 Činátl Jaroslav 1957 Brouda Team 26:30 293 27:00 320 53:30 MC59 26
308 391 Adámek Petr 1954 SABZO 26:38 302 26:53 313 53:30 MC59 27
309 148 Sarvas Stefan 1967 Milovice 26:46 307 26:59 318 53:45 MB49 61
310 420 Dvořáček Václav 1969 E Triatlon 26:46 308 26:59 317 53:45 MB49 62
311 226 Řápek Vladimír 1938 Sokol Kbely 26:42 306 27:07 326 53:49 ME70 1
312 32 Horníček Jaromír 1977 Praha 27:01 311 26:54 314 53:54 MA39 174
313 184 Královec Jiří 1979 Praha 27:46 329 26:12 290 53:57 MA39 175
314 224 Pasevová Lucie 1991 Kovářská 26:18 283 27:44 335 54:01 ZJ 3
315 168 Hrubý Václav 1966 Praha 27:47 331 26:22 300 54:09 MB49 63
316 107 Choleva Lukáš 1983 PIM BK Divoká Šárka 28:28 341 25:44 278 54:11 MA39 176
317 55 Matoušek Petr 1984 Praha 5 26:28 290 27:47 336 54:14 MA39 177
318 18 Nová Eva 1982 Sokol Hoření Paseky 27:22 319 26:55 315 54:17 ZA35 26
319 503 Čerepušťák Ondřej 1948 AVC Praha 27:16 315 27:04 322 54:19 MD69 11
320 452 Šindelář Ondřej 1981 Prachatice 27:22 318 27:06 325 54:28 MA39 178
321 453 Kulíková Martina 1975 Praha 9 - Kbely 27:22 320 27:06 324 54:28 ZA35 27
322 345 Dočkal Roman 1971 Beroun 27:10 312 27:23 330 54:32 MA39 179
323 553 Chytilová Kristína 1986 Lipany 27:45 328 26:49 311 54:34 ZA35 28
324 425 Lafek Petr 1954 Tandemy Kantor - Prah 27:23 321 27:18 329 54:41 MC59 28
325 316 Tomenendalová Pavla 1982 Brno 28:22 338 26:20 297 54:41 ZA35 29
326 116 Barnová Věra 1977 HC Kobra Praha 28:21 337 26:23 301 54:44 ZA35 30
327 501 Richter Pavel 1969 Varnsdorf 28:13 334 26:41 308 54:53 MB49 64
328 436 Grohmann Jiří 1975 Dzejdzi Team 27:00 310 28:08 341 55:08 MA39 180
329 287 Dlouhá Zuzana 1984 Dlouháni Roudnice 27:19 316 28:01 339 55:19 ZA35 31
330 237 Kučera Jiří 1974 Lysá  nad Labem 29:29 364 25:54 285 55:22 MA39 181
331 1 Metelka Josef 1957 Praha 27:19 317 28:12 343 55:30 MC59 29
332 514 Hosnédl Petr 1972 SPCHS 26:38 303 29:01 358 55:38 MA39 182
333 548 Neveselá Klára 1976 Nene 27:26 323 28:17 345 55:43 ZA35 32
334 423 Tomenendalová Eva 1981   28:38 344 27:05 323 55:43 ZA35 33
335 462 Gecelovská Daniela 1983   26:57 309 28:52 356 55:48 ZA35 34
336 422 Kavalířová Michaela 1984   29:01 350 27:02 321 56:02 ZA35 35
337 145 Lehotský Jakub 1983 Liptovsky Mikulas 28:02 332 28:06 340 56:08 MA39 183
338 69 Kozubek Petr 1972 Praha 3 27:47 330 28:22 348 56:08 MA39 184
339 253 Medková Zuzana 1983   28:06 333 28:11 342 56:16 ZA35 36
340 483 Horyna Miroslav 1954 Praha-Zahradní Město 28:22 339 27:58 338 56:19 MC59 30
341 351 Bláha Tomáš 1972 Rožmitál pod Třemšíne 29:17 358 27:08 327 56:24 MA39 185
342 227 Březina Petr 1946 SABZO Praha 28:18 336 28:17 344 56:34 MD69 12
343 171 Schmid Miroslav 1976 Kbely 29:10 353 27:31 333 56:40 MA39 186
344 442 Holan Petr 1980 DDOJP Praha 28:49 345 27:55 337 56:44 MA39 187
345 458 Stryjová Hana 1982 Nýdek 29:24 360 27:23 331 56:46 ZA35 37
346 118 Flemr Jan 1970 Řevnice 28:29 342 28:20 347 56:48 MB49 65
347 504 Dolejš Radomír 1958 SABZO Praha 29:28 363 27:27 332 56:55 MC59 31
348 538 Šípová Julie 1991 Liberec 28:14 335 28:43 352 56:57 ZJ 4
349 89 Kociánová Barbora 1983 Praha 28:54 349 28:17 346 57:11 ZA35 38
350 404 Ševčíková Martina 1989 Kravaře 29:05 351 28:24 349 57:29 ZA35 39
351 539 Zoula František 1947 LES 28:50 348 28:44 353 57:33 MD69 13
352 486 Kliková Kateřina 1981 Praha 30:53 373 26:42 309 57:35 ZA35 40
353 294 Fuchs Bedřich 1944 TJ Sokol Dobříš 28:50 347 29:06 359 57:56 MD69 14
354 6 McLeanová Eva 1977   29:30 365 28:27 350 57:56 ZA35 41
355 444 Gaman Jaroslav 1935 Avanti Havířov 28:50 346 29:11 360 58:00 ME70 2
356 432 Brabec Jan 1982 Hlinsko 29:10 352 29:01 357 58:10 MA39 188
357 114 Lukešová Martina 1968 Saně Smržovka 29:19 359 28:52 355 58:10 ZB45 7
358 527 Hepnar Tomáš 1978 TJ Chvojkovice 30:50 372 27:32 334 58:21 MA39 189
359 528 Kováč Martin 1975 SK Kolovraty 29:14 354 29:13 361 58:26 MA39 190
360 406 Neumann František 1954 Dlouhý Most 28:23 340 30:09 373 58:31 MC59 32
361 350 Kautský Adam 1976 SK Nohyb New Age 27:43 327 30:52 378 58:35 MA39 191
362 85 Kulmonova Monika 1968 Karlovy Vary 29:54 366 28:42 351 58:35 ZB45 8
363 443 Holanová Barbora 1982 Praha 4 - Kunratice 29:16 355 29:25 366 58:40 ZA35 42
364 481 Kožárová Petra 1963 BONBON 29:26 362 29:19 365 58:45 ZC55 3
365 479 Horák Pavel 1975 Jsem to zkusil 28:33 343 30:15 374 58:47 MA39 192
366 288 Krejsa Václav 1952 Rentia Praha 29:26 361 29:32 369 58:57 MC59 33
367 113 Tančínová Ivana 1978 Praha 29:17 357 29:45 372 59:01 ZA35 43
368 374 Molnarova Gabriela 1982   29:54 367 29:31 368 59:25 ZA35 44
369 510 Piccini Catherine 1969 Praha 30:42 370 28:49 354 59:30 ZB45 9
370 271 Doleček František 1943 TJ Slavoj Stará Boles 30:20 368 29:19 364 59:39 MD69 15
371 143 Pucholt Miroslav 1951 SABZO 29:16 356 30:40 377 59:56 MC59 34
372 383 Koskanova Aneta 1983 Praha 31:52 378 29:29 367 1:01:20 ZA35 45
373 556 Pelikánová Petra 1982 Praha 30:34 369 31:06 380 1:01:39 ZA35 46
374 554 Chytil Ivo 1954 Praha 30:55 374 31:04 379 1:01:59 MC59 35
375 251 Kalášková Petra 1980 Most 32:29 383 29:35 370 1:02:03 ZA35 47
376 256 Weisbrod Erika 1978   32:29 382 29:42 371 1:02:11 ZA35 48
377 395 Velas Jakub 1970 Praha 32:56 388 29:18 362 1:02:14 MB49 66
378 396 Svoboda Petr 1971 Praha 32:56 387 29:19 363 1:02:14 MA39 193
379 545 Kantorová Jana 1976 Beroun 32:01 379 30:21 375 1:02:21 ZA35 49
380 544 Kantor Martin 1970 Beroun 32:01 380 30:21 376 1:02:22 MB49 67
381 353 Koucká Martina 1979 USK VŠEM Ústí nad Lab 30:48 371 32:03 388 1:02:51 ZA35 50
382 405 Mášová Petra 1985 Karviná 31:08 375 31:47 385 1:02:55 ZA35 51
383 174 Kadeřábek Rudolf 1939 AVC Praha 31:32 376 32:08 389 1:03:39 ME70 3
384 296 Norková Zdenka 1952 SABZO 31:51 377 32:11 390 1:04:01 ZD56 1
385 52 Štěrbová Anna 1984 Praha 33:00 389 31:16 381 1:04:15 ZA35 52
386 358 Spurný Josef 1952 Liga 100 Praha 32:51 386 31:39 383 1:04:29 MC59 36
387 87 Ledvinová Jana 1963 OS SPořilov, Praha 4 32:49 385 32:47 391 1:05:36 ZC55 4
388 320 Boroš Martin 1986 Komárno 34:09 391 31:33 382 1:05:42 MA39 194
389 478 Raidová Taťana 1981 Velké Popovice 32:17 381 33:36 395 1:05:53 ZA35 53
390 471 Krykorka Tomáš 1978 Praha 34:49 395 31:53 386 1:06:42 MA39 195
391 472 Petrová Lucie 1980 Praha 34:49 396 31:54 387 1:06:43 ZA35 54
392 322 Královec Jiří 1957 AK Sokolov 35:25 397 31:46 384 1:07:11 MC59 37
393 249 Rosůlek Josef 1949 SKP Nymburk 34:09 390 33:11 393 1:07:19 MD69 16
394 54 Koloc Pavel 1965 AC Total Zero 34:25 393 33:09 392 1:07:34 MB49 68
395 43 Běhounek Rostislav 1962 Traged Team Dřínov 32:39 384 35:53 400 1:08:32 MB49 69
396 214 Rývová Anna 1970 Praha 34:32 394 34:25 396 1:08:56 ZB45 10
397 31 Požgayová Jana 1955 Bonbon Praha 36:00 398 33:22 394 1:09:22 ZC55 5
398 547 Dunovská Kateřina 1976   34:21 392 37:07 405 1:11:28 ZA35 55
399 338 Schneider Zbyněk 1967 Praha 36:44 399 35:10 398 1:11:54 MB49 70
400 339 Bechyňáková Petra 1986 Praha 36:47 400 35:08 397 1:11:54 ZA35 56
401 522 Dvořáková Alexandra 1979 Brusel 37:01 401 35:47 399 1:12:47 ZA35 57
402 540 Hájek Karel 1939 LES 37:22 403 36:15 401 1:13:36 ME70 4
403 289 Gruberová Věra 1952 Horní Počernice 37:21 402 37:00 404 1:14:21 ZD56 2
404 139 cisarova zuzana 1977 stara boleslav 37:52 404 36:31 403 1:14:22 ZA35 58
405 140 cisar ales 1975 stara boleslav 37:57 405 36:27 402 1:14:23 MA39 196